FÖRENINGAR

LOKALA FÖRENINGAR


VÅRA LOKALA FÖRENINGAR

IKF består av dels förbundet samt lokala föreningar ute i landet. Dessa föreningar ser du kontaktuppgifterna till nedan:

 

IKF Borlänge

Fresia Lobos

Faluvägen 58, 784 73, Borlänge

E-post: fresia.l@outlook.com

Telefon: 0243-14783, 076-0515832

DALARNA

 

Damer för Damer

Selma Atac

Violvägen 30 39359 Kalmar

E-post: atacmiljokonsult@gmail.com

Telefon: 0243-14783, 076-0515832

KALMAR

 

IKF Esperanza

Lorena Cruz

Köpmangatan 23, 972 33 Luleå

E-post: esperanza.kvinnoforum@telia.com

Telefon: 0920-872 08, 076-08214430

NORRBOTTEN

 

IKF Falun

Annika Nyström

Vassbo 50

E-post: ikf.falun@gmail.com

Telefon: 072-3756750

Studiefrämjandet, Slaggatan 37

79 193 Falun

DALARNA

 

IKF Göteborg

Martha K Andersson

Fastlagsgatan 29, 415 12 Göteborg

E-post:marthakente@yahoo.com

Telefon: 031-511829,  072 537 52 93

VÄSTRA GÖTALAND

 

Håbo, Internationella Kvinnoförening

Katrin Broms Esen

Snäppvägen 13, 746 33 Bålsta

E-post: h_ikf@hotmail.com

Telefon: 070-2734664

UPPSALA LÄN

 

IKF Helsingborg

Mariette Rosenlöf

Erik Dahlbergsgatan 43, 254 39 Helsingborg

E-post: mariette.rosenlof@bredband.net

Telefon: 042-341339, 070-6416771

SKÅNE

 

IQF Karlstad

Christina Dahlman

Klaraborg Kårgränd 4, 652 25 Karlstad

E-post: info@iqf-karlstad.se

Telefon: 054-153 838

VÄRMLAND

 

IKF Kinda

Kicki Stridh

Kvarngatan 9, 59037 Kisa

E-post: kicki.stridh@gmail.com

Telefon: 070-7913896

ÖSTERGÖTLAND

 

IKF Kramfors

Margit Ulander

Strandgatan 19 B, 872 91 Kramfors

E-post: margit.ulander@telia.com

Telefon: 070-3352086

VÄSTERNORRLAND

 

IKF Linköping

Ingela Jonsson

Snickaregatan 27, 582 26 Linköping

E-post: ingela-jonsson1@hotmail.com

Telefon: 013-134222, 070-2994689

ÖSTERGÖTLAND

 

 

IKF Malmö

Iva Parizkova

Grynbodgatan 20, 21133 Malmö

E-post: ordforande@ikf.se

Telefon: 0701-495879

MALMÖ

 

Mama Africa, Umeå

Nabila Roukachi

Kråkbärsvägen 34, 904 34 Umeå

E-post: mama.africa.umea@gmail.com

070-346 49 76

VÄSTERBOTTEN

 

KvinnoAgenda

Iva Parizkova Ryggeståhl

Truedsgatan 2 B, 215 67 Malmö

E-post: ipr.juristbyra@gmail.com

Telefon: 070-149 58 79

SKÅNE

 

IKF Motala 

Danijela Acimovic

Gånglåten 14, 591 36 Motala

E-post: info@IKF-motala

Telefon: 073-3888051

ÖSTERGÖTLAND

 

Next Step, Norrköping

Rose-Marie Mossberg-Maghsoudi

Blåeldsvägen 15, 603 66 Norrköping

E-post: maghsoudi@telia.com

Telefon: 070-437 81 44

ÖSTERGÖTLAND

 

OliviA, Oskarshamns Internationella Kvinnoförening

Paulin Susay

Kyrkogårdsgatan 12B, 572 55 Oskarshamn

E-post: sootheblur68@live.se

Telefon: 073-3648009

KALMAR LÄN

 

IKF Skövde

Asima Pasalic

Grenandersgata 2F, 541 35 Skövde

E-post: asima.pasalic@skovde.se

Telefon: 0707-697761

VÄSTRA GÖTALAND

 

IKF Stockholm

Gunvor Ngarambe

Väringgatan 27, 113 33 Stockholm

E-post: gunvor.ngarambe@telia.com

Telefon: 08-317402, 073-3327402

STOCKHOLMS LÄN

 

Strängnäs, Internationella Kvinnoförening

Lisbeth Enberg

Aspö, Skarpan 14, 645 93 Strängnäs

E-post: lisbeth.enberg@telia.com

Telefon: 070-5380500

SÖDERMANLAND

 

IKF Umeå

Valy Lindström

C/o Sudieförbundet Vuxenskolan

Kungsgatan 42,

903 25 Umeå

E-post:

Telefon: 070-309 18 08

VÄSTERBOTTEN

 

IKF Örnsköldsvik

Carolina Nylén

Åvägen 3 B, 891 51 Örnsköldsvik

E-post: oviks.ikf@gmail.com

Telefon: 076-134 96 00

VÄSTERNORRLAND

 

Örnsköldsviks Thaiförening

Phanarat Sirathip

Slalomvägen 12,891 30 Örnsköldsvik

E-post: oviks.otf@gmail.com

Telefon: 070-3030872

VÄSTERNORRLAND

STYRELSE



ORDFÖRANDE – Elsy Hedlund

Aspö Skarpan 17, 645 93 Strängnäs

Tel: 070-684 04 10

E-post: ikfsverige@gmail.com


VICE ORDFÖRANDE – Ulla Herbert

E-post: internationellakvinnoforbundet@

yahoo.se


LEDAMOT – Paulin Susay

E-post: sootheblur68@live.se


LEDAMOT – Gunvor Ngarambe

E-post: gunvor.ngarambe@telia.com

LEDAMOT – Camilla Berglund

E-post: camilla.berglund@gmail.com


LEDAMOT – Farah Roukachi

E-post: farah_10_uik@hotmail.com


SEKRETERARE – Agneta Eliason

E-post: eliason.agneta@gmail.com


SUPPLEANT – Lorena Cruz

E-post: lycruzl@gmail.com


SUPPLEANT – Phanarat Sirathip

E-post: sphanarat@gmail.com


SUPPLEANT – Iva Parizkova Ryggeståhl

E-post: ipr.juristbyra@gmail.com

Kontakta oss



Aspö, Skarpan 17

645 93 Strängnäs


E-post: ikfsverige@gmail.com


Telefon: 070-684 04 10


Copyright: Internationella Kvinnoförbundet IKF